18 Nisan 2013 Perşembe

Bugünkü ‘doodle’ı Melissa Çağlar tasarladı


Google Türkiye’nin düzenlediği ve yaklaşık 50 bin tasarımın katıldığı ‘Türkiye’nin Harikaları’ temalı yarışmayı 10 yaşındaki Melissa Çağlar kazandı. 4. Sınıf öğrencisi Melissa Çağlar’ın tasarımı olan Doodle bugün tüm Türkiye’de Google arama motorunu açan herkesin karşısına çıkacak.Google Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteğini alarak “Türkiye’nin Harikaları” temalı bir yarışma düzenledi. Mart ayı başında duyurulan projeye tüm Türkiye’den 50 binin üzerinde bir başvuru oldu.

Yarışmada finala kalan 10 öğrenciye ödülleri verilmek üzere Miniatürk’te bir tören düzenlendi. Törene katılan Google Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Mustafa İçil bu projelerin tüm dünyada yapıldığını ancak Türkiye’deki başvuru sayısının rekor düzeyde olduğunu ifade etti. Mustafa İçil yarışmaya katılan 50 bin tasarımın en çok 7. Sınıf öğrencileri tarafından yapıldığını, ve en çok Boğaz Köprüsü, Peri Bacaları, Galata Kulesi ve Mevlana çizildiğini belirtti.

Yarışmada finale kalan 10 öğrenciye ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet armağan edildi. Ünlü balet Tan Sağtürk’ün de aralarında bulunduğu jürinin seçtiği birinci ise Ankara Gazi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Melissa Çağlar’ın tasarımı oldu. Tasarımında Kız Kulesi, Peri Bacaları, İzmir Saat Kulesi ve Boğaz Köprüsü resimlerine yer veren Melissa Çağlar’a Google tarafından 10 bin lira para ödülü verildi.

Haberin devamı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...